GAL_Lewo
  GAL_Prawo

  Budynek mieszkalny ul. Sołtysowska w Krakowie

  Projekt architektoniczno-budowlany -adaptacja budynku mieszkalnego: kwiecień 2004 r.

  Autorzy: KKM Kozień architekci.

  Inwestor: Budimex Nieruchomości Sp. z o.o.

  Powierzchnia działek: 2 330 m ².
  Powierzchnia netto: 1 770 m ².
  Kubatura budynku: 6 400 m ³.
  Ilość kondygnacji nadziemnych: 4.
  Ilość mieszkań: 32.
  Ilość miejsc parkingowych: 15.

  Teren przedmiotowej działki zabudowany był budynkiem administracyjnym podpiwniczonym, czterokondygnacyjnym. Budynek posiada jedną główną klatkę schodową umiejscowioną w środkowej części budynku o układzie funkcjonalnym trójtraktowym z komunikacyjnym traktem środkowym.

  Budynek administracyjny adaptowany został na budynek mieszkalny wielorodzinny, poprzez wprowadzenie jedynie niezbędnej korekty układu zewnętrznego: likwidację wejść bocznych oraz termomodernizacje elewacji; korektę strefy wejściowej, która nadała obiektowi zupełnie nowy wyraz a także zainstalowano podnośnik dla osób niepełnosprawnych.

  W piwnicy przewidziana została funkcja gospodarczo-techniczna, w poziomie parteru zlikwidowana została stołówka pracownicza na rzecz nowych mieszkań, I , II, III piętro – funkcja mieszkaniowa.

  Łącznie uzyskano: 32 mieszkania o powierzchni od 25 do 45 m ². Mieszkania jedno i dwupokojowe nie wymagają przewietrzania na przestrzał. Mieszkania posiadają wnęki kuchenne lub kuchnie, łazienkę z WC, przestrzeń składowania oraz przestrzeń komunikacji wewnętrznej. Projektuje się minimalną wielkość pokoju dziennego –16,0 m ². Nie wprowadzono zmian w układzie zieleni.